Тетірський ліцей
Курненської сільської ради Житомирського району Житомирської області

План заходів щодо протидії булінгу

Затверджую

Директор школи                М.В.Борецька

План заходів

Тетірської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо протидії булінгу

на 2019-2020 роки

Тема заходу та форма проведення

Термін проведення

1.

08.02.19

Загурська С.Л.

2.

Батьківські збори, форуми, «круглі столи»(тощо) на тему «Роз’яснення та обговорення листа МОН України від 29.01.2019  №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18.12.2018 №2657-VІІІ», тощо

Класні керівники

3

.

Оприлюднення інформації на дошці оголошень про булінг:

- Оприлюднення телефонів довіри на дошках оголошень,  зокрема:

- дитяча лінія 116 111 або -0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

- гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

- гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений президента з прав дитини 044 255 76 75;

- центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція України 102.

лютий

Добровольська Г.А.

4.

Проведення виховних заходів із використанням окремих відеороликів, виготовлених за матеріалами мотиваційних зустрічей Ніка Вуйчича із підлітками, педагогічними працівниками та батьківською  громадськістю м. Києва. (Безпечна школа - Нік Вуйчич (ВІДЕО) “Зупиніться!!! МОЯ Історія про Булінг і Кібербулінг»   .Режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/bezpechna-shkola-nik-vujchich-video) та рубрики  «Корисні посилання щодо теми антибулінгу» для використання в профілактичній роботі в закладах освіти. Режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu,

березень-квітень

Загурська С.Л., класні керівники.

5.

Організація  регулярної перевірки приміщень, території закладу освіти з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування) та організацію належних заходів безпеки (спостереження за місцями  загального користування: їдальнею, коридорами, ігровими та спортивними майданчиками, шкільним подвір’ям та технічними   приміщеннями)

постійно

адміністрація школи

6

Проведення ранкових зустрічей  з метою формування навичок дружніх стосунків

класні керівники

1-4кл.

7.

Перегляд мультфільмів для учнів 1-4 класів

класні керівники

1-4кл.

8

Проведення занять з елементами тренінгу для учнів 5-11 класів щодо формування уміння управляти  власними емоціями та подолання стресу.

класні керівники.

9.

Проведення занять з елементами тренінгу, переглядом та обговоренням тематичних відеосюжетів  для учнів 5-11 класів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів.

постійно

класні керівники.

10.

Проведення Всеукраїнського уроку «Інтимні селфі – жарт чи небезпека?, «Кібербулінг»

Загурська С.Л., класні керівники

11.

Проведення Всеукраїнського тижня права, уроку права «Права людини»

грудень

щорічно

Загурська С.Л. Ковбасюк А.А.

12

Проведення зустрічей з представниками (інспекторами) з ювенальної превенції сектору превенції. «Не допускай проявів буліну над собою. Допоможи»

Загурська С.Л.

13